0

PREMIJER LIGA: Čelsi lako kroz Hadersfild, Kristal Palas gubio do 89. minuta, a na kraju pobedio

Objavljeno: 12.12.17 u 23:02

Laka i ubedljiva pobeda Čelsija na gostovanju Hadersfildu i nestvaran preokret Kristal Palasa obeležili su veče u Premijer ligi.

Mnogi favoriti su se okliznuli na gostovanju Hadersfildu, ali ne i Čelsi koji je samouvereno odneo kući u London bodove ubedljivom pobedom.

U 23. minutu ‘plavce’ je u vođstvo doveo Bakajoko, a tri minuta pre kraja prvog poluvremena Vilijan je glavom posle centaršuta Markosa Alonsa duplirao prednost svog tima.

Ni u nastavku se Čelsi nije zaustavio, već je posle pet minuta igre Pedro povisio na 0:3 i meč je bio rešen. Sve što su gosti uspeli do kraja jeste gol Depotra bukvalno u poslednjim momentima meča.

Daleko burnija završnica viđena je na stadionu Kristal Palasa, koji je pre samo tri dana na istom mesto u 93. minutu ispustio pobedu promašenim penalom Bentekea, a već danas mu se to vratilo.

Votford je vodio golom Denija Janmata još u trećem minutu, a odgovor Kristal Palasa nismo videli do same završnice i 89. minuta.

Najpre je Kleverli dobio drugi žuti karton u 87. minutu, Bakari Sako je to iskoristio i posle dva minuta poravnao na 1:1, da bi u drugom minutu nadoknade MekArtur doneo veliku radost domaćim navijačima.