BUNDESLIGA: Gaćinović doneo pobedu Ajntrahtu, Dortmund se opet mučio

Objavljeno: 12.12.17 u 22:31

Najviše golova večeras viđeno je u duelu Hamburga i Ajntrahta i Frankfurta.

Gosti su pogotkom Mijata Gaćinovića stigli do preokreta i pobede.

Nakon veoma sadržajnog prvog poluvremena, velika su očekivanja bila od drugog u kojem nije bilo golova. Preko Papadopulosa kojiem je asistirao Hunt je Hamburg stigao do vođstva, da bi svega sedam minuta kasnije Volf izjednačio.

Nije se dugo čekalo do novog gola, a strelac je bio srpski reprezentativac Mijat Gaćinović. Čendler je upisao svoju drugu asistenciju danas nakon što je dodao Gaćinoviću koji je izuzetno precizno gađao iz natrčavanja.

Borusija Dortmund je na Opel areni u Majncu savladala istoimeni klub sa 2:0, ali još uvek to nije ona prepoznatljiva igra Milionera. Preko Sokratisa je Dortmund stigao do vođstva nakon 55 minuta ravnopravne borbe, da bi konačan rezultat postavio Kagava minut pred kraj utakmice kada je sve već bilo gotovo.

Frajburg je golom Petersena sa bele tačke porazio Menhengladbah dok su Volfsburg i Lajpcig remizirali ranije danas.