0

SERIJA A: Torinu pobeda nad Lacijom

Objavljeno: 11.12.17 u 23:11

Sjajan meč 16. kola Serije A okončan je pobedom Torina nad Lacijom od 3:1 (0:0).

Početak meča koji je doneo i „sudar“ dva brata (Vanja Milinković-Savić je rezervni golman Torina, dok je Sergej jedna od glavnih „violina“ Lacija) iz reprezentacije Srbije nije slutio na preterano uzbudljiv duel, ali je završnica poluvremena donela velika uzbuđenja.

Lacio je prvo tražio penal posle šuta Imobilea i igranja Burdiza rukom. To je iniciralo sukob, koji je eskalirao Imobileovim udaranjem Burdiza glavom, nakon čega je arbitar pregledao snimak, a potom isključio napadača Lacija.

Usledila je gužva, zvižduci za sudiju Đakomelija, ali bez promene odluke.

To nije usporilio Lacijale, napadali su nošeni Milinković-Savićem, ali su gostujući fudbaleri stigli do vođstva. Strelac je bio Berenger u 54. minutu, da bi deset minuta kasnije bilo 2:0 preko Rinkona, koji je oduzetu loptu Luisu Albertu krunisao golom.

Upravo je Alberto prepolovio u 69, da bi pravu malu feštu golova (četiri za 19 minuta) u 73. okončao Edera za 3:1.

Basta je odigrao poslednjih nešto više od pola sata za Lacio, dok je Adem Ljajić u Torinu bio na tribinama.