0

PREMIJER LIGA: Mančester siti je gazda grada! Lukaku neće mirno spavati (VIDEO)

Objavljeno: 10.12.17 u 19:29

Za kraj 16. kola Premijer liga igran je derbi Mančestera u kom je Siti bio bolji od Junajteda na Old trafordu rezultatom 2:1 (1:1).

Niko nikada nije ostvario 14 uzastopnih pobeda u Engleskoj. Do danas. Mančester siti novi je nosilac ovog rekorda, a u tome su uspeli, ni manje ni više, nego protiv najvećeg rivala Mančester junajteda, koga su tukli na gostujućem stadionu.

Utakmica je oblovala defanzivnim greškama, a u njima je prednjačio napadač ‘đavola’ Romelu Lukaku. Najpre je u 43. minutu loše reagovao posle prekida, a nakon toga lopta se odbila do Davida Silve koji je sa par metara sproveo loptu u mrežu De Hee.

Ipak, samo tri minuta kasnije nova greška, ali na drugoj strani. Delf je dozvolio da ga lopta prođe, iako je iza njega bio Markus Rašford, koji je sačekao loptu i ponovo postigao gol na izuzetno važnoj utakmici. Dokazao je da je igrač za velika dela.

To je obećavalo pred nastavak meča, ali ‘građani’ su bili ti koji su se pitali za sve na terenu ‘teatra snova’. Međutim, do pobedonosnog gola stigli su posle još jedne kardinalne greške Romelu Lukakua, ovog puta daleko izraženije.

Posle centaršuta u peterac Junajteda, Lukaku je umesto daleko od svog gola, loptom napucao svog saigrača, odakle se ona odbila pravo na nogu Otamendija. Nije mu bilo teško da ponovo dovede svoj tim u vođstvo i, ispostavilo se, veliku pobedu Mančester sitiju.