0

SERIJA A: Bruka Milana, ‘veštice’ osvojile prvi bod i to golom golmana u 95. minutu (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.17 u 15:08

U prvom meču nedeljnog programa 15. kola Serije A, Benevento je u 95. minutu stigao do prvog boda u ligi protiv Milana 2:2 (0:1).

Šok na jugu Italije. Benevento koji za 14 kola u Seriji nije osvojio nijedan bod, uspeo je da saplete slavni Milan i to na kakav način – 2:2.

Rosoneri su poveli golom Bonaventure u 38. minutu utakmice i tada niko nije naslutio čudo u Beneventu. ‘Veštice’ su ipak stigle do izjednačenja u 50. minutu preko Puškaša. Radost domaće publike nije dugo trajala, pošto je Bonaventura asistirao do strašnog Kalinića, a ovaj pogodio za 1:2.

Kola za Milan nizbrdo su krenula u 75. minutu kada je Romanjoli dobio drugi žuti karton, to jest crveni. Benevento je krenuo na sve ili ništa, a do prvog boda u istoriji Serije A došao je u 95. minutu i to golom golmana Brinjolija. Naime, Kataldi je izveo slobodan udarac sa krila, tačnije centrirao, a najviši u skoku našao se golman ‘veštica’ i u stilu najboljih napadača savladao svog kolegu Donarumu za konačnih 2:2.