0

BUNDESLIGA: Volfsburg ubedljiv protiv Mehengladbaha za beg od opasne zone

Objavljeno: 03.12.17 u 20:06

Fudbaleri Volfsburga slavili su na domaćem terenu protiv ekipe Borusije rezultatom 3:0 u utakmici 14. kola nemačkog šampionata.

„Vukovi“ su na ovom meču prikazali znatno bolju igru od rivala, koji je prethodne nedelje na pleća bacio Bajern, i na kraju upisali ubeldjivu pobedu za beg od opasne zone.

Najeći deo posla domaćin je odradio već posle 25 minuta igre, do kada je stekao vođstvo od dva gola razlike a strelci su bili Junus Mali u 4. minutu, na asistenciju Marija Gomeza, ondosno Danijel Didavi dvadesetak minuta kasnije.

To je bio i konačan rezulat prvog poluvremena a u drugom je došlo do pada tempa igre, što je više odgovaralo Volfsburgu koji je sigurno čuvao prednost.

Konačan rezultat postavio je fantastičnim golom Džošua Gilavogi u 71. minutu utakmice.