2

LIGA EVROPE: Lavovska pobeda crno-belih, dame i gospodo – Partizan je u nokaut fazi!

Objavljeno: 23.11.17 u 22:57

Crno-beli su večeras napravili veliki uspeh i na svom stadionu porazili lidera švajcarskog šampionata.

Golovima Leandre Tavambe i Ognjena Ožegovića, Partizan je sa 2:1 porazio Jang Bojs.

Oba tima su sa dosta taktiziranja ušla u ovaj duel, a kako i ne bi kada u obzir uzememo toliki ulog koji je nosila pobeda. Dobru priliku je imao Partizan koji je u 7. minutu stvorio opasnu šansu, ali je Tavamba napravio faul u napadu nad Mbabuom. U sledećem napadu nešto što se ne viđa preterano često od Miroslava Vulićevića, kapiten Partizana je driblinzima prevario dvojicu igrača Jang Bojsa, utrčao u kazneni prostor gostiju ali je usledio loš centaršut.

Inicijativa Partizana se isplatila u 12. minutu, iz slobodnog udarca je centaršut uputio Marko Janković, a gol je postigao Leandre Tavamba koji gotovo da pored sebe nije imao nijednog čuvara u šesnaestercu Švajcaraca. Usledilo je nekoliko mirnijih minuta, Partizan je imao vođstvo a Jang Bojsu nije uspevalo da poveže redove.

Ipak, velika greška igrača Partizana u 25. minutu. Ne zna se da li veća Nemanje R. Miletića koji je loše procenio let loptu, Leandra Tavambe koji je gotovo asistirao Ngamaleuu ili Nemanje G. Miletića koji gotovo da je propustio priliku da stane u blok. Bilo kako bilo, sa svega nekoliko metara je Jang Bojs stigao do izjednačenja.

Nije bilo više opasnosti u prvom delu igre, dok je drugi počeo opasnim udarcem Ebišera. Lopta je zakačila nekoga od defanzivaca crno-belih, ali je Vladimir Stojković bio na visini zadatka.

Međutim, iz prve ozbiljnije akcije i jedne od najlepših u ovoj sezoni Partizana, šampion Srbije ponovo stiže do vođstva. Sve je počelo kada je na sredini terena Marko Janković ‘okrenuo’ driblingom dvojicu gostujućih igrača, potom odlično proigrao Tavambu, a Kamerunac dao fenomenalan pas skroz an drugu stranu ispred cele odbrane Jang Bojsa. Danilo Pantić je bio u dobroj situaciji, ali nije bio sebičan i proigrao je Ognjena Ožegovića koji je bio u još boljoj, za 2:1.

U nastavku je prilikom proslave gola Ožegović zaradio posekotinu na čelu, te nekoliko minuta nije bio na terenu i uočilo se koliko fali u igri crno-belih danas. Partizan se nije povlačio, dobra taktička zamisao Miroslava Đukića se očigledno isplaćivača.

Ali od 70. minuta Švajcarci prelaze u potpunu ofanzivu. Svim snagama kreću u napad, a u igru je ušao i Oro, nekadašnji napadač PSŽ-a. Ali ipak, pored svih napada Jang Bojsa, u finišu je najbolju priliku propustio Leandre Tavamba. Ponovo je Pantić bio taj koji je imao pravovremeni pas, a Kamerunac prevario dva čuvara. Međutim, u duelu jedan na jedan uspešniji je bio golman tima iz Berna, Fon Balmos.

Nekoliko stresnih minuta u finišu, ali svakako meč koji će pamtiti svi navijači Partizana po dobrom, pobedi i plasmanu u nokaut fazu Ligi Evrope uprkos pobedi Skenderbega koji sada ima tri boda manje od crno-belih, ali Partizan ima prednost u međusobnom skoru.