0

LIGA ŠAMPIONA: Bešitkaš u osmini finala sa prvog mesta, Maribor šokirao Spartak u sudijskoj nadoknadi! (VIDEO)

Objavljeno: 21.11.17 u 20:01

Prve dve utakmice 5. kola najelitnijeg evropskog takmičenja donela su remije u Moskvi i Instanbulu.

Fudbaleri Bešiktaša su pred svojim navijačima remizirali sa ekipom Porta, rezultatom 1:1 i tako obezbedili plasman u nokaut fazu Lige šampiona i to sa prve pozicije.

Portugalski tim, kojem je za eventualno osvajanje prvog mesta bila neophodna pobeda, došao je do vođstva u 29. minut, pogotkom Felipea Pereire, koji im je dao nadu da bi mogli da dođu do cilja na teškom gostovanju.

Ipak istanbulski „orlovi“ su do kraja poluvremena uspeli da dođu do poravnanja, preko Čenka Tosuna, koji je u 41. minutu iskoristio asistenciju Talisca i pred odlazak na odmor uspostavio rezultatski egal.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice, pa je tako turski šampion napravio veliki uspeh i kolo pre kraja obezbedio „pol poziciju“ pred žreb za osminu finala. Sa druge strane i Porto će za plasman u narednu rundu morati da se izbori u poslenjem kolu u kome se sastaju sa Monakom.

Remi je viđen i u drugoj utakmici odigranoj od 18 časova, u kojoj su je moskovski Spartak dočekao slovenački Maribor, a rezultat je bio identičan onom sa Bosfora, 1:1.

Moskovljani su na svom stadionu, sve do drugog minuta nadoknade imali tri boda u džepu, pošto im je u 81. minutu prednost doneo Lorenco Majgareho. Ipak u poslednjim trenucima susreta usledio je pravi šok za gledaoce na „Otkritie areni“, pošto je u 92. minutu Jasmin Mešanović doneo bod slovenačkom šampionu, koji će više odmoći Rusima nego što će doprineti njegovom timu.

Spartak je tako propustio veliku šansu da barem na kratko na drugom mestu pretekne Sevilju, koja večeras na „Ramon Sančes Pishuanu“ dočekuje Liverpul i tako znatno smanjio sebi šanse za plasman u narednu rundu.