0

SERIJA A: Verona dva puta vodila ali Bolonja odnela pobedu sa „Bentegodija“ (VIDEO)

Objavljeno: 20.11.17 u 22:47

Fudbaleri Bolonje ostvarili su pobedu na gostovanju Veroni, rezultatom 3:2 (1:2), nakon preokreta u drugom poluvremenu, utakmice 13. kola italijanskog šampionata.

Gosti su blickrigom u finišu utakmice, uspeli da prekinu niz o četiri uzastopna poraza i sa „Bentegodija“ odnela tri boda koja su iz značajno udaljila od opasne zone.

Ekipa Verone je u ovu utakmicu ušla sa velikom željom da upiše i tu drugu pobedu u Seriji A, kojom bi uhvatili priključak sa bezbednom zonom i prvo poluvreme je nagoveštavalo da bi možda i mogli do nje.

Domaćin je na idealan način počeo utakmicu, došavši do prednosti nakon 12. minuta igre pogotko Alesija Ćerćija, koji je iskoristio dobru asistenciju Faresa i uz pomoć jednog defanzivca Bolonje savladao Mirantea.

Odgovor gostiju je usledio dest minuta kasnije, kada Matia Destro nakon asistencije Rodriga Palasija poravnao rezultat, ali se poluvreme ipak završilo vođstvo Verone, pošto im je u 33. minutu prednost vratio Martin Kaseres.

Izvor:Youtube/FOOTBALL SPOTLIGHT

Početak drugog poluvremena doneo je nešto veći pritisak domaćina, koji je krenuo ka golu rivala u nameri da možda žapečati ovu utakmicu, ali ipak im je u završnici nedostajalo više koncentracije i kreativnosti.

Nakon petnaestak minuta nešto bolje igre Verone, Bolonja je polako uspela da uspostavi terensku inicijativu, preuzela kontrolu nad igrom i do kraja su za to i nagrađeni.

Ekipa Roberta Donadonija je u razmaku od svega dva minuta došla do potpunog preokreta, koji je započeo pogotkom Ordžia Okonkvoa u 74. minutu, koji je petnaestak minuta ranije na terenu zamenio Destra.

Preokret je zaokružen dva minuta kansije, nakon sjajnog šuta Godfreda Donsaha sa nekih dvadesetak metara, koji je završio u donjem desnom uglu gola Nikolasa.

Do kraja su se gosti uglavnom skoncentrisali na odbranu sopstvenog gola i stečene prednosti, koju nemoćna Verona nije uspela ozbiljnije da ugrozi.

Roma – Lacio 2:1 (0:0)
(Peroti 49 penal, Najngolan 53 – Imobile 72 penal)

Napoli – Milan 2:1 (1:0)
(Insinje 34, Zjelinski 74 – Romanjoli 90+2)

Krotone – Đenova 0:1 (0:1)