0

PRIMERA: Eibar „petardom“ po Betisu za beg od opasne zone

Objavljeno: 20.11.17 u 23:03

Fudbaleri Eibara odigrali su sjajan meč protiv tima iz Sevilje, slavivši sa 5:0 (2:0) u poslednjoj utakmici 12. kola španskog šampionata.

Sam rezultat ove utakmice dovoljno govori o odnosu snaga na terenu, gde je domaćin posle prvog dela utakmice već imao lepu prednost.

Da ovo nije veče Betisa videlo se već na startu susreta, gde je zahvaljujući autogolu Đordia Amta u šestom minutu, Eibar došao do ranog vođstva.

Nakon tačno pola sata utakmice domaćin je duplirao svoju prednost, pošto je Gonzalo Eskalante, asistenciju Davida Hunke pretvorio u pogodak i to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Drugi deo utakmice doneo je potpuni krh seviljskog tima, a počelo je isključenjem Aise Mandija koji je u 55. minutu ujedno skrivio i najstrožu kaznu, koju je u pogodak pretvorio Karles Dias.

Do kraja Eibar je brojčanu prednost na terenu i indisponiranost protivnika iskoristio za još dva pogotka. Igrao se 71. minut kada je Kales Dias postigao svoj drugi pogodak na utakmici i povisio na 4:0, a končan rezultat postavio je Serđi Enrih devet minuta kasnije.

Đirona – Real Sosijedad 1:1 (0:1)