8

SUPERLIGA: ‘Poker’ Ričmonda Boaćija, Zvezda se raspucala pred Belorusiju (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 18.11.17 u 17:56

Crveno-beli su na svom stadionu veoma lako i ubedljivo upisali novu pobedu u domaćem prvenstvu.

Na stadionu ‘Rajko Mitić’ je Crvena zvezda sa 6:1 savladala Rad a strelci su bili Pešić i Boaći.

Ono što se moglo uočiti i po startnoj postavi Crvene zvezde, domaćin je krenuo ofanzivno i već u 4. minutu stigao do prednosti. Veliki propust odbrane Rada koja je ostavila samog Aleksandra Pešića, a napadač Zvezde je imao vremena da prihvati loptu, okrene se i pošalje je u mrežu Rada.

Tempo je u nastavku opao, Zvezda je počela da igra opreznije zadovoljna ranim vođstvom, ali je onda situacija u 19. minutu odlučila utakmicu. Aleksandar Lutovac je vukao za dres Srđana Babića u svom kaznenom prostoru tokom kornera, a sudija Petar Piper je procenio da je to bilo dovoljno za penal.

Piper je pokazao žuti karton Lutovcu, ali i crveni Srđanu Ajkoviću koji se nalazio u grupi igrača Rada koji se nisu slagali sa odlukom arbitra. Sa bele tačke je Dejanovića prevario Ričmond Boaći u 20. minutu i duplirao prednost.

Samo šest minuta kasnije, reprezentativac Gane je još jednom zatresao mrežu. Pešić je imao odličnu priliku ali nije bio sebičan, dodao je Boaćiju kojem je ostao lakši deo posla. U finišu poluvremena su Građevinari iskoristili pad koncentracije crveno-belih, izašla je previsoko odbrana Zvezde što je jednim dobrim dodavanjem kaznio Rad, a Borjana je savladao Lutovac što je tek četvrti primljeni gol Zvezde u ovoj sezoni.

Hrabro je krenuo Rad u drugom poluvremenu, ali to nije donelo rezultate, naprotiv. Otvorenu igru gostiju sa igračem manje je Zvezda kaznila u 54. minutu kada se ponovo u listu strelaca upisao Aleksandar Pešić. On je opet ostao sam u kaznenom prostoru Rada i bukvalno grudima zatresao mrežu.

Devet minuta kasnije je Ričmond Boaći kompletirao het-trik, sa desne strane je centirao Filip Stojković, a Ljubinković umesto da očisti opasnost, u padu je podigao loptu koja je pala na nogu Boaćija, a on lako savladao Dejanovića.

Poraz je Boaći Radu učinio dodatno ubedljivijim svojim četvrtim golom danas. Napadač Zvezde je tako postigao 10. pogodak u Superligi a ukupno 18. ove sezone za konačnih 6:1

CRVENA ZVEZDA – RAD 6:1 (3:1)
(Pešić 4, 54, Boaći 20pen, 26, 63, 83 – Lutovac 41)

Stadion: Rajko Mitić
Gledalaca: Oko 5.000
Sudija: Petar Piper

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Le Talek, Babić – Gobeljić, Donald (od 72. Milijaš), Kanga, Rodić (od 59. Radonjić) – Milić (od 66. Adžić), Pešić, Boaći

RAD: Dejanović – Ljubinković (od 76. Stojanović), Denić, Lutovac (od 58. Grbović), Petrović, Tanasijević, Šipčić, Vico, Milošev (od 77. Guzina), Zonjić, Ajković.

(Izvor: YouTube/AMVIDEO7S)