0

SERIJA A: Milan lako izašao na kraj sa očajnim Sasuolom, Montela za sada sačuvao klupu

Objavljeno: 05.11.17 u 22:47

Ekipa Vićenca Montele ostvarila je pobedu na gostovanju Sasuolu, rezultatom 2:0 u okviru meča 12. kola italijanskog šampionata.

„Rosoneri“ su na stadionu „Mapei“, na kojem se baš i nisu najbolje provodili prethodnih godina, ovoga puta prilično lako došli do nova tri boda koja su verovatno barem na kratko sačuvala Montelu na njihovoj klupi.

Milan je sa po jednim pogotkom u oba poluvremena, odradio posao protiv večeras prilično bezopasnog Sasuola, koji se ove sezone poprilično muči i po svoj prilici će do kraja voditi bitku za opstanak ukoliko se nešto ne promeni u klubu.

Gostima je trebalo 39. minuta da konačno uspeju da probiju bedem ispred gola Konsiljia i to preko Alesia Romanjolija, koji je iskoristio proigravanje Hakana Čalhanoglua da donese svom timu vođstvo pred odmor.

Slično je bilo i u nastavku, gde je Milan još jednim pogotkom potvrdio, tek svoju drugu pobedu u Sasuolu, a strelac je bio Suso nakon dodavanja Borinija.

Ovim trijumfom „rosoneri“ su došli tek do svog 19. boda iz 12 utakmica, a jasno je da će kod sedmostrukog prvaka Evrope stvari morati korenito da se menjaju, ukoliko žele da u nastavku šampionata igraju važniju ulogu u Seriji A.

Nešto ranije odigran je i meč u Bergamu, gde je domaća Atalanta remizirala sa ekipom Spala, rezultatom 1:1. Domaćin je na ovom meču poveo preko Brajana Kristantea u 23. minutu , da bi novajlija u ligi izjednačio pogotkom Luke Rica u 63. minutu. Pet minuta posle izjednačujućeg gola Atalanta je ostala sa desetoricom na terenu, nakon isključenja Rema Frojlera, pa su gosti do kraja uspeli da sačuvaju važan bod.

Bolonja – Krotone 2:3 (2:1)
(Verdi 38, Verdi 45+1 – Budimir 42, 70, Trota 68)

Đenova – Sampdorija 0:2 (0:1)