0

PREMIJER LIGA: Jedan gol na derbiju – Moratin, goleada u Liverpulu

Objavljeno: 05.11.17 u 19:42

Otvorena su dva poslednja meča ove runde u Engleskoj, a pobede su pripale domaćim timovima.

Čelsi je sa 1:0 porazio Mančester Junajted, dok je sa 3:2 Everton savladao Votford.

Jedini gol u velikom engleskom derbiju postigao je Alvaro Morata. U jednoj ‘španskoj akciji’, Aspilikueta je sjajno centrirao, a Morata još bolje zahvatio loptu glavom i De Hea nije imao šansu da odbrani udarac napadača Čelsija.

Domaćin je bio znatno konkretniji danas i više pokušavao. Veći broj ozbiljnih akcija bio je na strani Plavaca i španski golman koji čuva mrežu Đavola je imao pune ruke posla. Čak osam puta je Čelsi gađao u ovkir gola Junajteda, dok je Mančester samo dvaput.

Ali u Liverpulu prava goleada. Čak pet golova viđeno je u drugom poluvremenu i jedan promašen penal, dok su u prvom mreže mirovale. Ričarlison je postigao prvi gol na utakmici, da bi Kabasele povisio na 2:0 za Votford. Ali je potom za 20 i nešto više minuta Everton preokrenuo. Nijase i Kalver-Luin su pogodili za izjednačenje, da bi Lejton Bejns sa bele tačke doneo preokret. Čak u 11. minutu nadoknade je mogao Votoford do boda, ali je Kleverli sa penala šutirao pored desne stative.