0

PRIMERA: Pako Alkaser proradio na vreme – Barsi derbi kola u Španiji

Objavljeno: 04.11.17 u 22:55

Fudbaleri Barselone sa 2:1 savladali su ekipu Sevilje u derbiju 11. kola španske Primere.

Barsa je furiozno otvorila utakmicu, u prvih pet minuta imali su šest šuteva ka golu Sevilje, pa je praktično bilo pitanje momenta kada će jedna lopta završiti u mreži tima iz Andaluzije.

Ono što nije pošlo za nogom Busketsu, Mesiju, Suarezu, jeste Paku Alkaseru, koji je jednu grešku kapitena Sevilje Eskudera iskoristio i rutinski zatresao mrežu gostujućeg tima.

Ipak, splasnuli su potom malo napadi Barselone, nije tim iz Katalonije uspeo da pogodi po drugi put mrežu Sorije, pa je rezultatom 1:0 završeno prvo poluvreme.

Drugi deo meča počeo je ponovo inicijativom Barse, ali je Sevilja prva stigla do gola, pošto je, nakon kontre i intervencije defanzivaca tima iz Katalonije, lopta otišla u korner, posle kog je Pizaro poravnao na 1:1.

No, nije dugo trajala radost gostiju, pošto je Alkaser drugim golom šest minuta kasnije postavio konačnih 2:1.

Barselona je prva na tabeli sa 31 bodom, dok je Sevilja peta sa 12 bodova manje.