0

LIGA EVROPE: Dinamo učinio uslugu Partizanu, Austrija razbila Rijeku u gostima

Objavljeno: 02.11.17 u 21:10

Fudbaleri kijevskog Dinama slavili su na gostovanju minimalnu pobedu protiv Jang Bojsa i tako obradovali crno-bele koji se sa timom iz Berna bore za drugu poziciju.

Ukrajinci su do pobedonosnog pogotka stigli u sredinom drugog poluvremena a stelac je bio Vitali Bujalski, posle asistencije Derlisa Gonzalesa.

To je ispostaviće se bio i jedini pogodak na ovom meču, pa je tako domaćin dva kola pre krja praktično obezbedio prvo mesto na tabeli grupe B, dok je Jang Bojs ostao treći sa dva boda manje od Partizana.

Od ekipa iz regiona svoj meč je večeras igrala Rijeka, koja je na domaćem terenu doživela pravi brodolom protiv Austrije u finišu utakmice.

Prvi sat vremena utakmice proteklo je u egalu, gde su obe ekipe postigle po gol. Najpre su gosti poveli pogotkom Dominika Prokopa u 41. miutu, da bi Domagoj Pavličić izjednačio u 61. minutu.

Ipak samo minut kasnije posle izjednjačenja Prokop je drugim pogotkom vratio prednost gstima, a hrvatski predstavnik se našao u velikom problemu kada je u 72. minutu ostao sa desetoricom na terenu, nakon isključenja Josipa Mišića.

To su gosti iskoristili da do kraja potvrde ovaj trijumf i pogocima Serbesta i Monšena došli do ubeljivih 4:1.