2

SLS: Zvezda bolja od Mladosti, opet na četiri boda više od Partizana

Objavljeno: 22.10.17 u 21:08

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Mladost iz Lučana rezultatom 2:1 u meču 14. kola Superlige Srbije.

Zvezda je u susret ušla nakon poraza u Ligi Evrope, oslabljena neigranjem Savića, Kange, Boaćija, dok su kapiten Donald i Radonjić ostali na klupi, a u prvoj postavi našli su se Račić, Babić, Adžić i Milijaš.

Upravo poslednja dvojica su pokušajima iz slobodnih udaraca prvi ugrozili gol Mladosti, ali je Rosić sačuvao mrežu.

U 16. minutu Adžić je šutirao, Rosić kratko odbio loptu da bi ona, posle pokušaja Babića, otišla proed gola. No, 10 minuta kasnije, Stojković je sjajno centrirao, a Pešić pogodio za 1:0.

U 37. minutu Mladost je mogla preko Pavlovića da poravna, ali je Borjan bio oprezan, da bi tri minuta kasnije Račić najlepšu akciju na utakmici okončao golom za 2:0.

U drugom delu igre Ilić je ušao umesto Krstičića, a prvu šansu prokockali su nakon nešto jačeg pasa za Srnića.

Pet minuta po početku drugog dela, 2:1, i to preko Radivojevića, koji je lepu akciju svog tima završio lepim udarcem ispod Borjana.

Milijaš je potom pogodio stativu, Donald pored, a ni udarac Tumbasevića nije doneo izjednačenje.

Pet minuta pre kraja, Pavlović je sa leđa faulirao Donalda i zaradio drugi žuti karton, da bi u samoj završnici došlo do incidenta, kada je Radivojević udario Le Taleka, što je Francuza iziritiralo, pa je odgurnio igrača Mladosti. Oba fudbalera dobila su po žuti karton, kao i golmani Borjan i Rosić.

Na kraju, 2:1, za povratan Crvene zvezde na četiri boda viška u odnosu na Partizan.

Naredni duel na stadionu „Rajko Mitić“ je na prorgramu već u sredu, kad u Beograd dolazi Spartak iz Subotice, dok Mladost u Kupu Srbije igra protiv Proletera.

Crvena zvezda – Mladost Lučani 2:1 (2:0)
(Pešić 26, Račić 40 – Radivojević 50)

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Le Talek, Babić, Rodić – Račić (od 52. Donald), Krstičić (od 46. Ilić) – Adžić (od 68. Radonjić), Milijaš, Srnić – Pešić.

Mladost Lučani: Rosić – Andrić, B. Milošević, Šatara, Pešić – Radivojević, Sinđić (od 46. Marinković) – Pavlović, Tumbasević, Marić – Trifunović.