0

Kompletirano je treće kolo grupne faze Lige šampiona, a večeras su odigrani vrlo interesantni dueli u grupama A, B, C i D.

LŠ: Kolarov i Džeko napravili šou u Londonu, novi preokret Juventusa (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.17 u 22:45

Meč večeri gledali smo na Stamford bridžu, gde je Roma gostovala Čelsiju i u tom susretu videli smo goleadu od šest golova, ali ne i pobednika, jer su Rimljani uspeli da odole ‘plavcima’ i pored toga što su gubili sa 2:0 u prvom poluvremenu.

Najpre je David Luiz doveo Engleze u vođstvo u 11. minutu prelepim udarcem sa ivice kaznenog prostora, a Eden Azar povisio na 2:0 pošto se našao na pravom mestu u 37. minutu.

Ipak, gol razlike vratio je Aleksandar Kolarov samo tri minuta kasnije pošto je kao brzi voz protutnjao kroz odbranu Čelsija, ostavio dvojicu iza sebe i snažnim udarcem savladao Kurtou.

Zatim se u drugom poluvremenu probudio Edin Džeko, koji je najpre u 64. minutu poravnao na 2:2, a samo šest minuta kasnije posle asistencije Kolarova potpuno preokrenuo meč u korist Rome.

Da se ne desi potpuno iznenađenje pobrinuo se Azar, koji je u 75. minutu nekarakteristično za njega glavom postavio konačnih 3:3.

Juventus je ponovo imao velikih problema na svom stadionu, ali je opet uspeo ‘iz iksa’ da dođe do trijumfa nad Sportingom, koji je vodio od 12. minuta autogolom Aleksa Sandra.

Ipak, kvalitet je došao do izražaja, najpre u 29. minutu kada je Miralem Pjanić izjednačio na 1:1.

Napadao je Juventus tokom celog drugog poluvremena, Portugalci su se branili i čini se da je zbog toga ‘Stara dama’ zaslužila pobedu koja je stigla u vidu gola Marija Mandžukića u 84. minutu za skok na drugo mesto na tabeli tima iz Torina.

U ostalim utakmicama nije bilo iznenađenja, Barsa je na Kamp Nou slavila sa 3:1 protiv Olimpijakosa, a Bajern u Minhenu sa 3:0 protiv Seltika.

Mančester junajted u Lisabonu protiv Benfike sa 1:0, a najubedljiviji je bio Pari Ser Žermen u Briselu protiv Anderlehta koji je slavio rezultatom 4:0.