0

BRUKA U RIJECI: Hrvatska u 90. minutu ispustila plasman na Svetsko prvenstvo!(VIDEO)

Objavljeno: 06.10.17 u 23:16

Nakon današnjeg remija sa Finskom, Hrvatskoj su ostale male šanse za direktan plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Što se tiče učesnika grupe u kojoj je Srbija, Irska je očekivano porazila Moldaviju.

Hrvatska je golom Mandžukića povela u 57. minutu nakon veoma dobre asistencije Pivarića. Finska koja je većinu bodova u ovoj grupi osvojila sa dve pobede nad takozvanim Kosovom i Islandom, uspela je da pomuti račune Hrvatskoj.

U jednoj od poslednjih akcija, u 90. minutu, Mojsander je uputio loptu u kazneni prostor Hrvatske gde se Soiri najbolje snašao i savladao iskusnog Subašića. Island je neočekivano lako, sa 3:0, golovima Gudmundsona, Bjarnasona i Arnasona pobedio Tursku i tako sada zauzima prvo mesto u grupi I kvalifikacija za Mondijal sa dva boda više od Hrvatske. U poslednjem kolu Islanđani igraju sa takozvanim Kosovom koje osvojilo samo jedan bod u kvalifikacijama.

(Izvor: YouTube/Yescom)

Irska se u ovim kvalifikacijama pobedom oprostila od svojih napadača. Strelac oba gola bio je Marfi, prvo u 2. a potom i u 19. minutu.