0

BUNDESLIGA: “Milioneri“ do vrha napunili mrežu “kotlova“

Objavljeno: 23.09.17 u 20:40

Borusija Dortmund je deklasirala goste iz Mehengladbaha u 6. kolu nemačke Bundeslige i tako zasela na vrh tabele.

“Milioneri“ su bili nemilosrdni prema “kotlovima“ iz Mehengladbaha i ubedljivo su slavili rezultatom 6:1. Velikom pobedom na Vestfalenu ekipa Petera Boša se vratila na lidersku poziciju na tabeli i na najbolji moguć način iskoristila činjenicu da je Bajern napravio kiks.

Sve je počelo u 28. minutu, kada je Obamejang protunjao sa desne strane i zavrnuo loptu na peterac, a Filip je u padu iz prve uhvatio volej i zatresao mrežu.Samo deset minuta kasnije, novi gol ovog fudbalera, Toljan je asistirao. Za kraj prvog poluvremena Obamejang je uspeo da se upiše u listu strelaca.

Četiri minuta je prošlo u drugom poluvremenu, Obamejang je ponovo postigao pogodak za 4:0, a Gabonac u 62. minutu postiže i het-trik. Lars Štindl je u 66. minutu postigao utešni gol za goste iz Mehengladbaha, a Julijan Vajgl je prelepim golom u 79 minutu postavio konačan rezultat meča.