4

SLS: Zvezda jača od Borca, kiše i lošeg terena (VIDEO)

Objavljeno: 20.09.17 u 18:52

Fudbaleri Crvene zvezde rutinski su savladali ekipu Borca u Čačku rezultatom 2:0 (1:0) u zaostaloj utakmici 6. kola Superlige Srbije.

Još jedna pobeda i sigurna igra srpskog vicešampiona i aktuelnog lidera Superlige, bez primljenog gola u meču u kom se nije puno postavljalo pitanje pobednika.

Istina, nije Zvezda uspevala da u prvih 35. minuta probije bedem Čačana, iako su ozbiljne šanse za to imali nešto manje izglednu Nemanja Milić i stopostotnu Aleksandar Pešić.

Ipak, u 35. minutu nije bilo spasa za odbranu Borca. Milić i Boaći su odlično organizovali napad crveno-belih, Milić je ušao u kazneni prostor i iskosa sa 15-ak metara savladao Bajića u bliži ugao.

(Izvor: youtube / AM Video7S)

Zatim je meč ušao u nešto mirniji tok, iako je neposredno posle gola Boaći imao sjajnu šansu na asistenciju Gobeljića.

Do 74. minuta Zvezda nije uspevala da prelomi utakmicu, a onda je Ričmond Boaći prekinuo svoj golgeterski post i svu nervozu obrisao golom za 2:0 i, ispostavilo se, konačan rezultat.

Do kraja meča više smo videli duela na sredini terena i čarki, posebno između Vujadina Savića i Brazilca Mateusa Lime, a loš teren i kiša koja je lila kao iz kabla uticala je na to da i jedni i drugi jedva dočekaju kraj utakmice.

Borac Čačak – Crvena zvezda  0:2 (0:1)