0

KVALIFIKACIJE ZA SP: Danci pobegli Crnogorcima, bitna odluka pada večeras u Podgorici (VIDEO)

Objavljeno: 04.09.17 u 20:05

Fudbaleri Danske sa tri gola u Jermeniji došli su do nova tri boda i veoma su se približili jednoj od prve dve pozicije u grupi E kvalifikacija za Mondijal.

Sada zauzimaju prvo mesto na tabeli sa 16 bodova, ali samo do večeras kada će Poljska imati lak zadatak protiv Kazahstana, a Crna Gora u derbiju grupe dočekati Rumuniju. Taj meč mogao bi da donese mnogo odgovora.

Danska je u Jermeniji već u šestom minutu doživela šok kada je domaćin poveo preko Koriana, ali su se brzo vratili u život. Najpre je Tomas Dilejni u 17. minutu izjednačio, a Kristijan Eriksen 12 minuta kasnije doneo preokret Skandinavcima.

Osam minuta pre kraja Dilejni je svojim drugim golom na utakmici rešio sve dileme oko pobednika, a isti igrač je kompletirao het-trik u četvrtom minutu nadoknade i postavio konačnih 1:3.

(Izvor: youtube / T.V.V PROD)

U drugoj utakmici od 18 časova Azerbejdžan je na svom terenu bio ubedljiv protiv San Marina rezultatom 5:1.