2

SUPERLIGA SRBIJE: Radnički pobedio Mladost, Pavkov ponovo strelac

Objavljeno: 23.08.17 u 21:40

U odloženom meču prvog kola Super lige Srbije Radnički je u Nišu pobedio Mladost iz Lučana rezultatom 2:1.

Radnički iz Niša je nastavio sa dobrim rezultatima i zabeležio je četvrtu pobedu u poslednjih pet mečeva.

Zanimljiv duel gledali smo večeras na Čairu gde je pred oko 2.500 gledalaca tim austrijskog stručnjaka Petera Pakulta posle velike borbe porazio Lučance. Nišlije su imale priliku da povedu u 38. minutu, ali je Arsić propustio da realizuje penal. Ipak, u 44. minutu Radnički je poveo autogolom Cuckića.

Činilo se da je sve gotovo kada je u 61. minutu Milan Pavkov sa bele tačke duplirao prednost, a Lučanci ostali bez Slavka Marića, koji je dobio drugi žuti karton zbog rušenja Pavkova. Uporni Lučanci su ipak smanjili rezultat u 80. minutu i tako meč ueli u neizvesnu završnicu. Stefan Golubović je dobro centrirao, a Miloš Trifunović na drugoj stativi zahvatio loptu i smestio je iza leđa Živkovića. To je ujedno bio i konačan rezultat meča.

Radnički je trenutno četvrti sa 13, dok je Mladost na 12. mestu sa 5 osvojenih bodova.