0

BUNDESLIGA: Gladbah krenuo ‘trojkom’, bod za sjajnog Gaćinovića (VIDEO)

Objavljeno: 20.08.17 u 20:19

Odigrana su poslednja dva meča 1. kola Bundeslige, a pobedu je zabeležila Borusija iz Menhengladbaha protiv Kelna 1:0, dok su Frajburg i Ajntraht podelili bodove.

Nisu Nemci danas bili nešto baš raspoloženi za golove. Na dve utakmice svega jedan gol. On je viđen u derbiju između Borusije iz Menhengladbaha i Kelna, gde je domaćin slavio sa 1:0.

Domaćin je zapretio već u 7. minutu kada je Rafael šutirao, a Horn odbranio i loptu poslao u korner. Samo deset minuta kasnije glavom je šutirao Vestergard, ali je loptu poslao preko gola. Keln je prvi put zapretio tek u 19. minutu preko novajlije Kordobe, ali je Zomer bio na mestu. Kolumbijac je ponovo zapretio u 33. minutu, samo što je ovog puta bio neprecizan. Menhengladbah je do pobede vođstva mogao u 43.minutu, ali je šut Rafaela opet zaustavio sjajni Horn.

Drugo poluvreme počelo je golom. U 49. minutu Traore je uposlio Elvedija, a ovaj iz blizine matirao Horna – 1:0. Menhengladbah se tu nije zaustavio, te je u 55. minutu Rafael šutirao, ali pored desne stative. Domaćin je mogao prednost da duplira i u 92.minutu, ali je šut Bobadilje zaustavio Horn.

Frajburg je u prvom meču dana dočekao Ajntraht – 0:0, Gaćinović je igrao 87. minuta i imao je dobru rolu. Domaćin je postigao gol u 17. minutu, ali je on poništen posle pregledavanja snimka zbog ofsajda.