7

KVALIFIKACIJE ZA LE: Partizan konkretniji, ali nedovoljno za pobedu – Stojković spasilac! (FOTO)

Objavljeno: 17.08.17 u 22:53

U Humskoj večeras nismo gledali preterano lep fudbal u meču bez pogodaka.

Partizan i Videoton su igrali 0:0 te nijedan klub na revanš ne ide sa prednošću.

Prva akcija na utakmici i već je zaprećeno gostima, Vulićević je centrirao ali lopta nije išla tamo gde je on želeo, činilo se. Ipak, ona je pala na prečku, da je udarac bio malo preciznijim bio bi neverovatan pogodak.

A onda kroz par minuta odgovor Videotona, Danko Lazović je izveo korner, a najviši u skoku bio je Henti, nakon čega je usledila gužva u kaznenom prostoru Partizana, ali su crno-beli uspeli nekako da se odbrane.

Uroš Đurđević je imao sjajnu priliku u 13. minutu kada je gađao tik porrerd stative Kovačika. Nešto slično se desilo i na drugoj strani, gađao je Stopira, a lopta otišle neposredno pored gola Stojkovića. Nikolić je morao iz igre da izvede dva fudbalera zbog povreda u drugom poluvremenu, prvo Hadžića, a potom i Šćepovića.

U samo dva minuta na početku drugog poluvremena je Partizan imao dve odlične šanse iz odličnih pozicija preko slobodnih udaraca. Ipak, oba slobodnjaka su loše izvedena te nije bilo puno posla za gostujućeg vratara. Dosta je sreće imao Stojković i kada je Juhaš bio najviši u skoku posle kornera Videotona, a lopta otišla tik pored gola domaćina.

Jedini gol koji smo videli danas bio je poništen. Posle duela u kaznenom prostoru gostiju je Uroš Đurđević zatresao mrežu videotona, ali je radovanje brzo presekao arbitar koji je poništio gol zbog faula. Đurđević je bio u duelu sa jednim igračem Videotona koji je pao iako je bilo obostranog povlačenja.

U nadoknadi je zablistao Vladimir Stajković. U dva navrata je sprečio izuzetno opasnu akciju Videotona koja je mogla gostima da donese veliku prednost neposredno pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

PARTIZAN – VIDEOTON 0:0 (0:0)