Nastavljen je sukob na relaciji Fudbalski klub Vojvodina – Milorad Mažić.

Povezane vesti

Fudbalskom savezu Srbije je stiglo pismo iz FK Vojvodine sa potpisom predsednika Dušana Mijića sledeće sadržine:

Povodom utakmice petog kola Super lige Srbije, u Novom Sadu, između Vojvodine i Partizana, odigrane 13.8.2017. godine, Vojvodina izražava veliko nezadovoljstvo suđenjem Milorada Mažića iz Vrbasa.Pomenuti sudija je tendeciozno i navijački sudio ovu utakmicu, u korist gostujućeg kluba i na štetu Vojvodine.Na ovoj utakmici sudija nije pogrešio u proceni dosuđivanja kaznenih udaraca, postignutog pogotka i slično, ali zato jeste u mnogo detalja koji ukazuju na to da je svesno i namerno sudio kako bi na taj način bio 12. igrač gostujućeg kluba.Postignuti pogodak jeste regularan, ali pre toga sudija je propustio da dosudi prekršaj u korist našeg kluba, svesno svirajući nepostojeći prekršaj za Partizan.Tako je postupio u više navrata i pokazao da nema iste principe i da na terenu nismo ravnopravni.Vi, koji analizirate suđenje, polazite od činjenice da li je sudija pogrešio kod postizanja pogotka, kaznenog udarca i slično, a niko neće da se bavi stvarima koje mogu da budu bitne za celu igru, a to je da li je sudija pokazao želju da pomogne na bio koji način nekome od učesnika utakmice. Očigledno je da je Mažić bio na strani Partizana.Nije problem samo poslednja utakmica nego i sve prethodne koje je ovaj sudija sudio Vojvodini protiv Partizana i Crvene zvezde.Poslednje tri utakmice sa Partizanom sudio je Milorad Mažić i uvek je bila ista priča – pomoć Partizanu u svakom pogledu.Na drugoj utakmici u Kupu Srbije propustio je da dosudi očigledan kazneni udarac za Vojvodinu kada je naš igrač Nikola Trujić bio nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru. Sigurni smo da je takva sistuacija bila na strani Partizana da bi to bio kazneni udarac, a još smo sigurniji da bi na evropskoj utakmici isto tako dosudio kazneni udarac.Možda bi naš igrač promašio kazneni udarac, možda bi Partizan postigao još neki pogodak i prošao u finale Kupa Srbije.To ostaje pitanje, ali sa postignutim pogotkom Vojvodina bi igrala finale Kupa Srbije. Mažićse stavio u položaj da spreči naše fudbalere da na terenu pokažu koliko mogu i koliko vrede.U utakmici sezone 2016/17. godine, pred kraj prvenstva, kad je Partizan igrao sa Crvenom zvezdom za titulu prvaka mi smo bili kolateralna šteta.Partizan je pobedio s 1:0, uz prekršaj nad našim igračem koji je napravio strelac tog pogotka.Možemo da nabrajamo još neke situacije u kojima nas je Milorad Mažić oštetio, ali za to nema potrebe.Vojvodina ovim putem zahteva da se Milorad Mažić više ne delegira za naše utakmice, jer nemamo poverenje u njega.U slučaju da Milorad Mažić, ipak, bude delegiran, naša ekipa neće nastupiti, bez obzira na disciplinske posledice.Na taj način želimo da zaštitimo naše igrače, članove kluba, navijače i sve one kojima Vojvodina znači mnogo stoji u pismu, uz napomenu da će o svemu ovome biti upoznati organi UEFA i FIFA, a prenosi Sportski žurnal.