0

PREMIJER LIGA: Hart protiv Junajteda kao u dobra stara vremena, ali se nije lepo proveo (VIDEO)

Objavljeno: 13.08.17 u 19:21

Pobedom Mančester Junajteda nad Vest Hemom od 4:0 završeno je prvo kolo Premijer lige.

Kao čovek odluke može se izdvojiti Romelu Lukaku koji je bio strelac prva dva gola.

Činilo se da bi interesantan sastav Vest Hema mogao da napravi iznenađenje danas poput Hadersfila ili Barnlija, ali se posle svega nekoliko desetina minuta na terenu videlo da će londonska ekipa teško otići kući sa bodovima.

Već u 33. minutu smo videli prvi gol. Najzaslužniji je bio Markus Rašford, talentovani Englez je odlično prošao pored nekoliko protivničkih igrača, uputio loptu u prazan prostor između Lukakua i Matića. Belgijanac je bio brži, pre stigao do lopte i uputio neodbranjiv udarac za Harta. Lopta je od stativu ušla u gol za 1:0. Inače, Nemanja Matić se odlično ubacivao sa leve strane Rašfordu, ali se taj fudbaler odlučio da proigra Romelua Lukakua, i nije pogrešio.

Početkom drugog poluvremena je Vest Hem pokušao nešto drugačijim pristupom da promeni tok utakmice i ranim golom se vrati u meč. Ipak, desilo se nešto potpuno suprotno, ali je strelac bio isti – Lukaku. Jedan ‘školski’ prekid, Mihtarijan je sa leve strane izveo prekid, a kod peterca je loptu dočekao Belgijanac i trzajem glavom je poslao u mrežu Džoa Harta za dupliranu prednost.

Romelu Lukaku Second Goal HD – Manchester… by fififilive

Reprezentativac Jermenije je u 87. minutu još jednom asistirao, ‘Đavoli’ su sjajno kombinovali, počevši od Felainija i Pogbe, lopta je stigla do Mihtarijana a on je gurnuo između defanzivaca Vest Hema za Marsijala koji nije imao puno problema da postigne treći gol za Mančester danas, ukupno 30. u ovom kolu što se Premijer lige tiče. Ali tu ‘okruglu’ brojku je pokvario Pol Pogba i postavio Mančester na prvo mesto lige, iznad Hadersfilda.

Paul Pogba GOAL HD – Manchester United 4-0 West… by Arianit_Mustafa