0

PREMIJER LIGA: Siti se mučio, ali savladao debitanta (VIDEO)

Objavljeno: 12.08.17 u 20:27

Fudbaleri Mančester Sitija pobedom su otvorili takmičenje u Premijer ligi, nakon što su bili bolji od Brajtona 2:0. Strelci su bili Aguero u 70. i Dank autogolom u 75.

Mančester Siti je u prvom kolu gostovao ekipi koja se po prvi put u svojoj istoriji takmiči u Premijer ligi, Brajtonu, pa su „Građani“ sa pravom očekivali da utakmica bude relativno laka.

Ipak, pokazalo se da su do pobede došli znatno teže nego što su očekivali.

Imao je Siti inicijativu, pokušali su Hesus, Danilo, Fernandinjo i De Brijne u prvih 20 minuta, ali bez uspeha. U 22. minutu usledio je prekid zbog povrede, pa je Džejmi Marfi morao na teren umesto Ajzee Brauna. Mogli su domaći do prednosti, ali je dobra šansa nakon pasa Luisa Danka propala pošto se Paskal Gros nalazio u ofsajdu.

Do kraja poluvremena, Hesus je imao nekoliko povoljnih situacija, a najbolja je bila u 27. minutu, kada je i postigao gol, što je poništeno zbog toga što je loptu, nakon udarca glavom, udario i rukom.

Drugi deo igre Siti je krenuo ofanzivno, ali je još jedna odlična situacija propala zbog ofsajda Davida Silve nakon pasa Fernandinja. Sledeći su pripretili fudbaleri Brajtona, ali je Pruper šutirao pored gola, da bi usledio pravi mali karambol, i dva blokirana pokušaja igrača Brajtona u 56. minutu.

Opala je koncentracija igračima Brajtona u završnici meča, pa je prvo Aguero „otključao“ mrežu domaćeg sastava i nakon lepe kontre sigurno smestio pas Davida Silve u mrežu za svoj sedmi uzastopni pogodak na gostujućim terenima, a konačnih 2:0 postavio je Luis Dank u 75. minutu meča.