0

SUPERLIGA KINE: Hebei odigrao za Guangžu, Šangaju bod u poslednjim sekundama (VIDEO)

Objavljeno: 10.08.17 u 15:30

Dva velika derbija odigrana su u 21. kolu Superlige Kine, a Guangžu Evergrande ponovo suvereno maršira ka tituli prvaka, Šangaj SIPG posustaje.

Mogao je Šangaj da ostane u borbi za krunu, vodio je sa 1:0 protiv Hebeija u gostima, ali je domaćin za 45 minuta uspeo da preokrene. Ipak, Šangaj je u poslednjim minutima stigao do bar boda.

Igrao se 7. minut kada je Hulk povukao kontru, uposlio je zemljaka Elkesona, a ovaj je pogodio za 0:1. Posle toga Hebei je krenuo svim silama u napad, stvarao je šanse, ali je Jan sve branio. Hulk je pogodio prečku, ali je posle prvog dela igre ostalo 1:0.

Hebei je sa napadima nastavio i u drugom poluvremenu, a Laveci je domaćinu doneo izjednačenje u 71. minutu utakmice. Samo četiri minuta kasnije Hebei je preokrenuo, a strelac gola bio je Gao. Kada su svi pomislili da će domaćin zaustaviti Šangaj SIPG u borbi za titulu, posle akcije Hulka u 91. minutu na 2:2 izjednačio je Guan.

Remi Šangaja iskoristio je lider Gvangžu Evergrande koji je sa 3:0 savladao Liaoning sa 3:0. Golove za aktuelnog šampiona postigli su Paulinjo u 34. minutu i Gulart dva u 69. i 85. minutu. Evergrande sada ima pet bodova više od SIPG-a na drugom mestu.

Derbi je igran i u Tijanđinu, gde je Kvanžan dočekao Peking Guan u borbi za treće mesto. Na kraju najzadovoljniji je bio Dragan Stojković Piksi, jer je posle remija 2:2 njegov Gvangžu R&F četvrti sa samo bodom manje od tima ispred sebe.

Tijanđin je sjajno otvorio utakmicu i do poluvremena je vodio sa 2:0. Strelci golova bili su Ženg Dalun i Pato iz penala. Ipak, u drugih 45 minuta razigrao se Peking, te je već do 56. minuta imao 2:2. Prvo je u 50. minutu Če pogodio za 2:1, a šest minuta kasnije Jang za 2:2.