0

SUPERLIGA KINE: Strašno važna pobeda Piksijevog Guangžu R&F protiv Gudeljevog Tjanđina

Objavljeno: 24.06.17 u 16:05

Tim Dragana Stojkovića Piksija, Guangžu R&F slavio je na gostovanju Tjanđin Tedi rezultatom 2:1 (1:1) u 14. kolu Superlige Kine.

Nama najzanimljiviji meč dana u Superligi Kine svakako je bio okršaj između Tjanđin Tede našeg Nemanje Gudelja i Guangžu R&F, čiji je trener Dragan Stojković Piksi.

Pobedu je odneo, realno, bolji sastav srpskog stručnjaka, iako je gostovanje Tjanđinu uvek neugodno mnogim timovima iz najjače kineske lige.

Čak su domaći i prvi došli u vođstvo preko Lija u 26. minutu, ali je brzo izjednačenje posle samo 13 minuta doneo najbolji strelac lige i prva opcija Stojkovića, Izraelac Eran Zahavi.

Maratonska i teška borba viđena je u nastavku, ali je meč ipak ušao u 3+ i odlučen 15 minuta pre kraja. Momak odluke bio je Brazilac u Piksijevom timu, Renatinjo, za vrlo važnu pobedu Guangžu R&F kojom je zadržao priključak u vrhu tabele.

U preostala dva meča videli smo dva remija. Čongćing Lifan je remizirao sa Čangčun Jataijem rezultatom 1:1, dok je po gol više bilo u duelu Šandong Lunenga i Guižu Žičenga – 2:2.