0

BUNDESLIGA: Raspucani Nemci, Hofenhajm iskoristio ‘saplitanje’ Dortmunda (VIDEO)

Objavljeno: 13.05.17 u 18:16

Završene su sve utakmice 33. kola Bundeslige.

Najzanimljivije utakmice bile su Lajpcig – Bajern sa ukupno devet golova i Bremen – Hofenhajm sa osam golova.

Za vođstvo Lajpciga gol je dao Marsel Sabicer već u drugom minutu, a zatim u 17. Robert Levandovski izjednačio rezultat golom iz penala.

Prvo poluvreme se završava vođstvom Lajpciga zahvaljujući Timu Verneru.

Lajpcig u istom stilu počinje drugo poluvreme golom Jusufa Poulsena.

Tijago Alkantara smanjuje gol razliku u 60. minutu.

Samo pet minuta kasnije Verner povećava razliku još jednim pogotkom.

U 84. minutu Levandovski ponovo uspeva da da gol Peteru Gulačiju.

David Alaba i Ajren Roben u produžetku golovima vode Bajern do konačnog rezulata i pobede.

Ova utakmica će biti zapamćena i po mnoštvu žutih kartona za igrače Bajerna.

Početak iz snova za igrače Hofenhajma koji su poveli sa 5:0, a već u prvom poluvremenu su imali prednost od tri gola.

Verder je načeo mađarski fudbaler Salaj u sedmom minutu igre, na 2:0 je povisio Hrvat Kramarič, da bi ponovo vođstvo povisio Zuber na pet minuta do kraja poluvremna.

Balkanski duo je zasijao i u drugom poluvremenu, prvo je Kramarić postigao drugi gol na utakmici, a potom i Bičakčić u 51. minutu igre za izuzetno ubedljivu prednost.

Ipak, Verder je uspeo nekako da sačuva čast. Razliku je smanjio Gebre Selasje u 59. minutu utakmice, u 86. je drugi gol postignuo Bargfride, da bi se posle četiri minuta, u 90, u listu strelaca upisao i Bauer.

(Izvor: YouTube/FootballHD)

Pripremila: Katarina Stevanović