2

USPEŠAN START ‘ORLIĆA’: Sjajan gol Zvezdinog deteta za pobedu Srbije na EP (FOTO)

Objavljeno: 04.05.17 u 18:32

Kadetska reprezentacija Srbije uspešno je startovala na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. ‘Orlići’ su u prvom kolu savladali Irsku sa 1:0 (0:0).

Selekcija koju predvodi Perica Ognjenović ostvarila je odličan start šampionata Evrope u Hrvatskoj, pošto je u utakmici prvog kola grupne faze savladala Republiku Irsku sa 1:0.

Od samog početka ‘orlići’ su delovali bolje od svojih vršnjaka iz Irske, a najagilniji je bio Vidosavljević, koji je u par navrata ugrožavao gol ‘zelenih’. Međutim, onda se desio veliki hendikep i on se povredio već u 34. minutu, prilikom još jedne šanse u koju je ušao.

Tada se situacija malo promenila i Irska je došla ‘do daha’, pa je Kolins u 66. minutu imao vrhunsku priliku za gol, ali je pogodio stativu. I kazna je stigla šest minuta kasnije.

Željko Čavrić je odlično skočio u kaznenom prostoru Iraca i glavom posle kornera poslao loptu u suprotan ugao za važnu pobedu i veliku radost naših momaka.

U drugom kolu Srbija će igrati sa Nemačkom 7. maja, a u trećem kolu ‘orlići’ idu na Bosnu i Hercegovinu.

Srbija – Republika Irska 1:0 (0:0)