0

PRIMERA: Sevilja se izjednačila sa Atletikom, Bilbao se ne predaje (VIDEO)

Objavljeno: 27.04.17 u 23:57

U poslednjim mečevima 34. kola Primere pobede su zabeležile ekipe Sevilje i Atletik Bilbaoa, čime su jedni zadržali šanse za direktan plasman u Ligu šampiona, a drugi u Ligu Evrope.

Sevilja je na svom terenu dočekala polufinalistu Lige Evrope Seltu i slavila sa 2:1. Vodeći gol za domaćina postigao je Korea posle asistencije Ibore. Samo četiri minuta kasnije izjednačio je Aspas sa ‘bele tačke’. Ipak, posle tri minuta gost je ostao sa igračem manje. To je Sevilja iskoristila i preko Ben Jedera stigla do tri boda 2:1. Tim Sampaolija sada ima isti broj bodova kao i trećeplasirai Atletiko Madrid.

Bilbao juri poziciju ‘pet’ koja vodi direktno u Ligu Evrope. Da bi ostao u trci sa Viljarealom i Sosijedadom bilo je potrebno kod kuće pobediti Betis. U 53. minutu Aduric je sa penala doveo domaćina u vođstvo. Samo sedam minuta kasnije Munain je pogodio za 2:0. Betis je u 63. minutu postigao utešan gol preko Kastra. U timu Betisa je Darko Brašanac igrao 58 minuta kada je zamenjen.