2

SLS: Partizan ponovo ‘iz keca u dvojku’, na pogon Leonarda do istorijske pobede u Novom Pazaru (VIDEO)

Objavljeno: 13.04.17 u 18:54

Fudbaleri Partizana ostvarili su istorijsku i prvu prvenstvenu pobedu u Novom Pazaru u 30. kolu Superlige Srbije – 1:3 (1:0).

Ligaški deo Superlige Srbije za Partizan je završena na, po njih, tradicionalno najteže gostovanje, gde do sada nisu imali nijednu pobedu u prvenstvenim utakmicama. Ali su uspeli puleni Marka Nikolića, istina posle velikog preokreta, da izvojevaju vrlo važnu pobedu i u takvom raspoloženju dočekaju 154. ‘večiti’ derbi protiv Crvene zvezde predstojećeg utorka.

Domaćin je poveo sa 1:0 golom Ivana Markovića već u trećem minutu, u momentima kada se domaća publika još uvek nije ni smestila, a gostujući bili ispred stadiona.

Odbrana Partizana bila je vrlo nesigurna i nije otklonila opasnost iz svog šesnaesterca u više navrata, a onda je Marković uhvatio volej i sa ivice kaznenog prostora savladao ‘markiranog’ Kljajića.

(Izvor: youtube / AM Video7S)

Očekivano, Partizan je na ovom meču imao veću inicijativu, ali po lošem terenu u Pazaru, nije se ni moglo previše kombinovati, kako to obično ‘parni valjak’ radi.

Jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu gosti su imali u finišu kada je Đurđević uputio prizemnu loptu ka Leonardu, ali za malo iza njegovih leđa.

Bilo je potrebno da crno-beli ulaze u šanse i već u petom minutu drugog dela to se dogodilo Đurđeviću, a kada je tako, gol ne izostaje.

Leonardo je pokrenuo akciju i pronašao Uroša Đurđevića, koji se nije nalazio u ofsajd poziciji i lako je postigao svoj 12. gol ove sezone i nastavio je furioznu polusezonu u crno-belom dresu.

Nošeni tim golom crno-beli su nastavili da melju rivala i u 73. minutu desio se ključni momenat.

Ovog puta akcija Partizana je išla po desnoj strani gde je protrčao Marko Janković, centrirao do usamljenog Leonarda, a ovaj kolenom sproveo loptu u mrežu Budakovića. Preokret!

(Izvor: youtube / Kripiboyz)

Ispostavilo se da su domaći već tada bili slomljeni i kao da više nisu imali snage da napadnu Partizan, koji je to iskoristio i u poslednjim momentima meča stavio tačku na pobedu golom Marka Jevtovića. On taj gol nije proslavio iz poštovanja preka Novom Pazaru iz kog je stigao u Humsku.

NOVI PAZAR – PARTIZAN 1:3 (1:0)
(Marković 3 – Đurđević 52, Leonadrdo 73, Jevtović 90+2)

Sudija: Zoran Široki

NOVI PAZAR: Budaković, Vasilić, Ignjatović, Krstić, Marić, Pantelić, Savić, Plavšić, Avdić, Milojević, Marković.

PARTIZAN: Kljajić, Radin, Ostojić, Milenković, Munir, Jevtović, Everton, Janković, Ilić, Leonardo, Đurđević.