0

BUNDESLIGA: Herti dovoljno poluvreme za trijumf protiv Augsburga

Objavljeno: 09.04.17 u 17:30

Ekipa iz Berlina je na svom stadionu savladala Augsburg rezultatom 2:0 i tako sačuvala petu poziciju na tabeli.

Herta je čitav posao odradila u prvom poluvremenu, kada je i postigla oba svoje pogotka na ovoj utakmici i tako nastavila svoj put ka Evropi.

Prvi pogodak pao je u 12. minutu, kada je Džon Bruks iskoristio asistenciju Valetina Stokera i doneo svom timu rano vođstvo a u 37. minutu u strelce se upisao i sam Stoker, koji je istostavilose tako postavio i konačan rezultat.

Ova pobeda zadržala je berlinski tim na poziciji broj pet, sa dva boda više od najbližeg pratioca Frajburga, odnoso tri boda više od Kelna, dok će Partizanov dželat iz prethodnog izdanja Lige Evrope voditi grčevitu borbu za opstanak.