0

KVALIFIKACIJE ZA SP: Goleade Bosne i Švedske, minimalac Švajcaraca (VIDEO)

Objavljeno: 25.03.17 u 20:33

Od 18h odigrano je pet utakmica evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji, u grupama A, D i H a u njima nismo imali nikakvih iznenađujućih rezultata.

Najubedljiviji trijimf upisala je reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja je očekivano slavila na domaćem terennu, protiv Gribraltara sa 5:0.

Prvo poluvreme završeno je vođstvo naših zapadnih komšija od 2:0, a strelac oba pogotka bio je Vedad Ibišević i to u 4. i 43. minutu. Natavak je doneo još efikasniju njihovu igru i još tri pogotka u mreži slabašnog rivala.

Već posle desetak minuta igre u drugom delu prednost je duplirana preko Vrsajevića i Visce a konačan rezultat je u četvrtom minutu nadoknade postavio Bičakčić.

Gotovo jednako efikasni bili su i Šveđani, koji su rezultatom 4:0 savladali Belorusiju i tako se barem na kratko izjednačila sa Francuskom na deobi prvog mesta grupe A.

Prva dva pogotka za Skadinavde delo su Emila Forsberga, koji je pogađao u 19. i 49. minutu, a pogađali su još i Markus Berg u 57. kao i Isak Telin u 79. minutu.

Važnu pobedu ostvarila je i reprezentacija Švacarske, koja je sa 1:0 slavila protiv Letonije. Jedini pogodak na meču viđen je u 66. minutu a strelac je bio Josip Drmić.