0

SERIJA A: Napoli razbio Romu u prestonici, a ‘vučica’ ipak mogla do boda (VIDEO)

Objavljeno: 04.03.17 u 16:55

U prvoj utakmici 27. kola Serije A sastali su se drugi i treći tim na tabeli, a pobedu je odneo Napoli nad Romom rezultatom 2:1 (1:0).

Fudbaleri Napolija primakli su se ekipi Rome na samo dva boda zaostatka velikom pobedom u Rimu sa dva gola Drisa Mertensa.

Belgijanac je bio samo egzekutor velike dominacije Napolitanaca u najvećem delu meča, te su u 26. i 50. minutu stekli, ispostavilo se, nedostižnu prednost.

Međutim, Roma je pregrmela najgore i u 89. minutu preko Kevina Strotmana prepolovila zaostatak, a zatim krenula u juriš ka izjednačenju.

Međutim, to je bila opasnost i za njen gol, pa je u nadoknadi vremena viđeno dosta uzbuđenja, ali ne i promene rezultata. Na kraju 2:1 za goste iz Napulja koji su se značajno primakli mestu koje vodi u Ligu šampiona.