0

PRIJATELJSKA: Srbija ponovo bolja od Bugarske

Objavljeno: 23.02.17 u 14:45

U drugom kontrolnom meču omladinska reprezentacija Srbije savladala je Bugarsku 4:1 (1:1).

U drugoj proveri sa Bugarskom izabranici novog selektora Milana Obradovića slavili su rezultatom 4:1, ovoga puta posle bolje igre u nastavku meča.

Bugari su prvi došli u vođstvo posle dobre akcije i realizacije Ivanova, a u smiraj prvog dela meča, Zlatanović je dobro ispratio solo akciju Romanića i doneo izjednačenje našoj selekciji. U međuvremenu Račić je u 29. minutu propustio priliku da sa bele tačke poravna rezultat, lopta je posle njegovog šuta završila pored stative.

U nastavku je presuda pala, praktično, posle isključenja Jordanova koji je igru napustio već u 61. minutu. Posle tog čina, samo nekoliko minuta kasnije, sudija Andrija Stojanović je drugi put pokazao na belu tačku, a precizan je bio Romanić. Desetak minuta kasnije Stefan Ilić je savladao bugarskog golmana, a veliki deo posla prethodno je završio lepim prodorom i centaršutem Aleksa Terzić. Tačku na ubedljivu pobedu „orlića“ stavio je Petrov u 90. minutu.

Posle testa sa Bugarima omladince očekuju dve provere i protiv selekcije Bosne i Hercegovine 7. i 9. marta u SC FS Srbije. Turnir elitne runde kvalifikacija za plasman na EP igra se u Nemačkoj od 23. do 28. marta u blizini Frankfurta. Pored Srbije i domaćina, u našoj grupi su još Slovačka i Kipar.

STRELCI: 0:1 Ivanov 25, 1:1. Zlatanović 45, 2:1 Romanić (iz jedanaesterca) 65, 3:1 S.Ilić 76, 4:1 Petrov 90. Stadion: SC FSS u Staroj Pazovi. Gledalaca: oko 300. Sudija: Andrija Stojanovi. Pomoćnici: N.Milosavljević, N.Novaković. Žuti kartoni: Nišić (Srbija), Mehmedali, Najdenov, Grozev, Genčev (Bugarska). Crveni karton: Jordanov (Bugarska) 61.

SRBIJA: Marković, Blagojević, Pejović, Lambulić, Cucin, Čermelj (od 62. Nišić), V.Nikolić, Romanić, Račić (od 62. Terzić), Petrov, Zlatanović (od 62. S.Ilić).
BUGARSKA: Petrov (od 75. Veličkov), Dimitrov, Dobrev (od 46. Genčev), Hristov, Mehmedali (od 81. Slavkov), Najdenov, Tilev (od 75. Klimentov), Jordanov (od 61. Golovodov), Rusev, Ivanov, Grozev.