0

LE: Banetov Zenit ispao u 90. minutu, Menhengladbah razbio ‘violu’ na ‘Frankiju’, Totenhem ispao! (VIDEO)

Objavljeno: 23.02.17 u 23:08

Vrlo zanimljivo i burno bilo je ove večeri u revanš utakmicama šesnaestine finala Lige Evrope.

Nikako nije dobro počela karijera Branislava Ivanovića u Zenitu iz Sankt Peterburga, jer su sve nade polagane baš u Ligu Evrope, ali je ruski klub ostao bez nje večeras golom u 90. minutu.

Posle poraza od 2:0 u prvom meču od Anderlehta, Zenit je vodio sa 3:0 golovima Đulijana u 24. i 78. minutu i Dzjube u 72. što je bilo dovoljno za prolaz u osminu finala.

Međutim, u 90. minutu Telin je postigao gol u gostima, jedini u ovom dvomeču koji je Belgijancima obezbedio prolaz dalje, a Zenit i Baneta Ivanovića zavio u crno.

(Izvor: youtube / Goals In Your Home +2)

Verovatno najluđi meč večeri odigran je na stadionu ‘Artemio Franki’ u Firenci gde je Fiorentina posle 1:0 u prvom meču i 2:0 posle 35 minuta igre, prokockala sve to i potpuno se raspala u nastavku utakmice.

Prvo je Štindl u 44. minutu bio precizan sa ‘bele tačke’ za 2:1, a onda je isti igrač u 47. i 55. minutu kompletirao het-trik za neverovatan preokret i 2:3.

Tu nije bio kraj dominacije Nemaca, već ju je potvrdio Kristensen u 60. minutu, čime definitivno razbio italijansku ekipu i zakazao Borusiji Menhengladbah mesto u sutrašnjem žrebu u Nionu za osminu finala.

(Izvor: youtube / Goal )

Još jedno veliko iznenađenje videli smo i u Londonu, gde je Totenhem odigrao 2:2 protiv Genta i tako posle poraza od 1:0 u prvom meču završio ovogodišnje evropsko učešće.

‘Pevci’ su poveli sa 1:0 golom Eriksena, ali je autogol Kejna dao veliki vetar u leđa gostima iz Belgije. Kada je Dele Ali zaradio sraman direktan crveni karton, bilo je jasno da će se tim Maurisija Poketina teško izvući, mada su došli nadomak prolaska golom Vanijame u 62. minutu.

Bio im je potreban samo jedan gol za prolaz, ali ga je ipak postigao Gent preko Erbea u 82. minutu za konačnih 2:2 večeras i ukupnih 3:2 za Gent koji je učesnik osmine finala Lige Evrope.