0

SERIJA A: Ljajić strelac u goleadi u Torinu, Inter rutinski protiv Empolija (VIDEO)

Objavljeno: 12.02.17 u 17:28

Srpski internacionalac nastavio je sa sjajnim partijama, postigavši pogodak u jednoj ludoj utakmici na „Olimpiku“. Roma i Inter opravdali uloge favorita.

Prava kiša golova viđena je na susretu između Torina i Peskare (5:3), u kojem su „bikovi“  posle sat vremena imali prednost od 5:0 ali su gosti do kraja uspeli da upristoje poraz sa tri pogotka.

Pitanje pobednika na ovom meču praktično je rešeno već posle 15 minuta igre, do kada je domaćin već imao ogromnih 3:0. Za Torino su redom pogađali Iago Falke u 2. minutu, Arlind Ajeti u 9. min, i Andrea Beloti u 15. minutu, a sa tim rezultatom otišlo se i na veliki dodmor.

U drugom poluvremenu nastavio se festival golova, a sve je počelo od našeg Adema Ljajića koji je u 53. minutu na asitenciju Moretija povisio na 4:0, dok se za petardu u mreži gostiju sa Jadrana postarao Beloti sedam minuta kasnije.

Ipak „delfini“ su da kraja uspeli da spase čast, i na kraju makar upristoje ovaj poraz. Najpre je autogolom Ajetija u 73. minutu rezultat smanjen na 5:1, a do kraja se dva puta u strelce upisao i Ahmed Benali za konačnih 5:3.

Sa druge strane utakmica između Intera i Empolija na „Đuzepe Meaci“ nije bila toliko interesantna, ali je zato ekipa Stefana Piolija uspela da dođe do željena tri boda, pobedom od 2:0.

Neroazuri su na ovom meču nastupili bez  Perišića i Ikardija, koji odrađuju suspenziju iz meča s Juventusom ali su uprkos tome na veoma siguran način došli do novog trijumfa.

Domaćin je mrežu Empolija načeo u 14. minutu kada je Eder iskorisio sjajnu asistenciju Rodriga  Palasija i grudima sa dva metra ubacio loptu u mrežu. Do kraja poluvremena Inter je imao još nekoliko odličnih šansi ali se na golu gostiju istakao Skorupski, koji je imao nekoliko maestralnih intervencija.

Ipak ni sjajni Poljak nije mogao ništao u 54. minutu, kada je Kandreva na asistenciju Edera duplirao prednost milanskog tima i ispostaviće se postavio konačnih 2:0.

Napoli – Đenova 2:0 (0:0)