Arsenal je na Emiratima sa 2:0 (1:0) savladao Hal, a oba gola na utakmici postignuta su tako što je glavnu ulogu imala ruka, jednu sudija nije video, drugu jeste.

[yuzo_related]

Posle dva vezana poraza Arsenal je najzad slavio. Hal su srušile ruke. Prvo Sančezova za 1:0, a potom i Klukasa za penal i novi gol Čilenaca, ali idemo redom…

‘Tobdžije’ su prve zapretile preko Sančeza, šutirao je Čileanac iz blizine, ali je bio neprecizan. U 34. minutu Arsenal je poveo. Ozil je loptu pokušao da ubaci u peterac, ona se odbila do Gibsa, ovaj je šutirao, ali bio izblokiran. Lopta se odbila do Sančeza, a ovaj je iz drugog pokušaja rukom polsao u mrežu. Pomoćni sudija je potvrdio da je sve u redu i oštetio Hal.

Gosti su zaigrali dosta bolje u drugom poluvrmenu. Bilo je više polušansi, a opasni su bili Niase i Marković, ali je Čeh sve zaustavio. Odluka o pobedniku pala je u 90. minutu kada je Sančez obišao izletelog golmana Jakupovića, centrirao, Perez pokušao glavom, a Klukas igrao rukom na liniji gola. Sudija je pokazao opravdano na penal, a defanzivac Hala je isključen. Sančez je pogdio za 2:0.