0

BUNDESLIGA: Borusija pomogla Bajernu

Objavljeno: 04.02.17 u 21:57

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su večeras na domaćem terenu Lajpcig sa 1:0, u utakmici 19. kola Bundes lige.

Jedini gol postigao je Pjer Emerik Obamejang u 35. minutu. To je bio njegov 17. gol u prvenstvu i prvi je strelac Bundeslige.

U četvrtom minutu nadoknade vremena Lajpcigu je poništen gol, pošto je sudija procenio da je strelac Federiko Palasio Martines bio u ofsajdu.

Borusija je ostvarila devetu pobedu u prvenstvu, napravila je niz od sedam utakmica bez poraza i treća je na tabeli sa 34 boda.

Lajpcig je pretrpeo treći poraz u prvenstvu i ima 42 boda, četiri manje od vodećeg Bajerna iz Minhena, koji je ranije danas odigrao 1:1 sa Šalkeom.