0

PREMIJER LIGA: Ljorente i Sigurdson utišali Enfild (VIDEO)

Objavljeno: 21.01.17 u 15:32

U premijernom meču 22. kola Premijer lige Svonsi je kao gost savladao kandidata za titulu prvaka Liverpul 3:2 (0:0).

Da li je iko verovao u to da Velšani mogu da se vrate kući sa tri boda sa Enfilda? Odgovor je ne. Tačnije, izgleda samo španski napadač Ljorente. Očekivalo se da četa Jirgena Klopa lako izađe na kraj sa ‘crnim labudovima’, ali se to nije dogodilo. Posle veoma ‘tužnog’ prvog poluvrmeena na Enfildu smo gledali sjajnih 45 minuta u drugom.

Igrao se 48. minut kada je Routlidž izveo korner, lopta pala u gužvu, a Ljorente pogodio za 0:1. Pravi šok usledio je samo četiri minuta kasnije, Kerol je uposlio Ljorentea, a Baskijac je ponovo pogodio za 0:2.

Liverpulu je bilo potrebno tri minuta da se vrati u život, centrirao je Milner, a Firmino je pogodio za 1:2. ‘Crveni’ su se u život vratili već u 69. minutu, Vajnaldum je centrirao, a Brazilac se sjajno snašao, te je rezultat bio ‘Firmino-Ljorente’ 2:2. Kada su svi pomislili da će četa Jirgena Klopa preokrenut rezultat, Sigurdson je Velšanima doneo pobedu 3:2 – zlata vrednu u borbi za opstanak.

Liverpool 2-3 Swansea City – All Goals… by livee-football1