0

AKN: Obamejang doveo Gabon nadomak trijumfa, ali je on prokockan u nadoknadi (VIDEO)

Objavljeno: 14.01.17 u 18:56

Remijem Gabona protiv Gvineje Bisao rezultatom 1:1 (0:0) otvoren je ovogodišnji Kup afričkih nacija.

Gabon kao domaćin je u dobrom stilu počeo Afrički kup nacija 2017. godine, ali je u finišu prvog meča prokockao pobedu nad Gvinejom Bisao.

Domaćin je poveo  53. minutu i to golom njihove ‘prve violine’ Pjera-Emerika Obamejanga. A koga drugog?

Buoanga je poslao oštru loptu na drugu stativu, a tamo je Obamejang klizećim startom ubacio u mrežu gostiju.

Međutim, šok za sve izazvao je izjednačujući gol Soaresa u 92. minutu.

Fudbaler Crvene zvezde i reprezentativac Gabona Gelor Kanga je u igru ušao u 74. minutu umesto fudbalera Juventusa Marija Lemine i za to vreme nije se previše istakao, ali nije ni uspeo da sačuva pobedu svog tima na otvaranju takmičenja u kom Gabon ima velike ambicije.

(Izvor: youtube / ALXrecords 2016)