0

SERIJA A: Napoli ne zna kada je dosta, Alegri nadmudrio Mihu (VIDEO)

Objavljeno: 11.12.16 u 18:45

U današnjim, odigranim utakmicama italijanske lige pobede su upisali Napoli, Udineze, Kijevo i Juventus dok je nerešeno bilo na meču Bolonja – Empoli.
Dan su otvorili Napolitanci sa „petardom“ protiv Kaljarija, Mertens i Hamšik su pogodili u prvom, Zijelinski je nastavio početkom drugog poluvremena da bi Belgijanac sa još dva pogotka dotukao domaćina. Hamšik je imao tri asistencije.

(Izvor: YouTube/CS SINTESI)

U torinskom derbiju ekipa Siniše Mihajlovića je otvorila bolje i povela golom Belotija u 16. minutu, 12 minuta posle je izjednačio Iguain. Do finiša se bila neizvesna bitka koju je u korist svoje ekipe preokrenuo Gonzalo Iguain, a u drugom minutu nadoknade i pobedu potvrdio Pjanić.

(Izvor: YouTube/JHTV Productions)

Tim iz Udina je upisao drugu vezanu pobedu, ovog puta nad Atalantom. Gostujući crno-beli su u poslednjem minutu prvog dela igre preko Zapate poveli, ali ta prednost je trajala nešto duže od vremena pauze između poluvremena. U 47. minutu je izjednačio Kurtić, da bi Fofana opet doveo goste u prednost. Pitanje pobednika nakon ofanzive Atalante je rešio Tero golom pred kraj ovog susreta.

U ostale dve utakmice Bolonja i Empoli su igrali bez golova, dok je na meču Palermo – Kijevo bilo 2:0 za goste.