0

PREMIJER LIGA: Čelsi ponovo slavi spasioca Dijega Koštu (VIDEO)

Objavljeno: 20.11.16 u 18:53

U pretposlednjem meču 12. kola Premijer lige Čelsi je nastavio trijumfalan niz pobedom na gostovanju Midlzbrou minimalcem od 1:0 (1:0).

Doveden je da donosi golove i bodove, to i čini. Možete da volite Dijega Koštu ili ne, ali on je apsolutni MVP Čelsija ove sezone i Antonio Konte to zna, zato mu daje šansu, a on obilato koristi.

Košta je uspeo još jednom da bude junak ‘plavaca’ i da protiv Midlzbroa postigne jedini gol na meču posle čiste snalažljivosti u petercu domaćih.

Posle kornera i odbitka u vidu ‘sveće’ pred golom crvenih, Košta je prvi spazio loptu i samo je lucidno ćušnuo u mrežu za, ispostavilo se, odlučujući gol na meču.

(Izvor: youtube / ALXrecords2)

U drugom poluvremenu nije bilo previše šansi za gol, tim iz Londona je znalački održao svoju prednost, uz pomoć nekoliko sjajnih odbrana Tiba Kurtoe i na kraju upisao šestu uzastopnu pobedu za prvo mesto na tabeli Premijer lige.

Srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović upisali su minute u igri, prvi je odigrao svih 90, dok je kapiten ‘orlova’ i desni bek Čelsija u igru ušao u 88. minutu i učvrstio odbranu gostiju za konačan trijumf.