PREMIJER LIGA: Goleada u Južnom Londonu, Liverpul nastavlja da melje (VIDEO)

Objavljeno: 29.10.16 u 21:09

U fantastičnom meču u Južnom Londonu, fudbaleri Liverpula su ostvarili još jednu ubedljivu pobedu i nastavili da u stopu prate Arsenal i Mančester Siti.

U prvom poluvremenu na Selhurst parku viđeno je čak pet golova.

Liverpul je poveo u 16. minutu preko Emrea Džana, ali samo dva minuta kasnije domaće je do izjednačenja doveo Džejms Mekartur. U 21. minutu novi gol za Liverpul postiže Dejan Lovren, a onda na snagu ponovo stupa Mekartur, koji u 31. minutu daje gol za 2:2. Međutim, Kristal Palas nije uspeo da odoli napadima Liverpula, koji samo minut pre odlaska u svlačionicu postiže novi pogodak – 3:2.

Palas je pružao snažan otpor i u drugom poluvremenu. Odolevao je napadima Liverpula, ali nije uspevao značanije da zapreti njegovom golu. Dvadesetak minuta pre kraja meča, na scenu stupa Roberto Firmino, koji je posle sjajne akcije Džordana Hendersona postigao pogodak za 4:2 i tako osigrao pobedu „redsima“.

Liverpul je petim trijumfom u poslednjih šest mečeva nastavio trku sa Arsenalom i Mančester Sitijem za vrh tabele. Sva tri tima su poravnata na deobi prvog mesta sa po 23 osvojena boda.