8

SLS: Zvezda očajno igrala ali pobedila uz evrogol Čukaričkog (VIDEO)

Objavljeno: 16.10.16 u 17:20

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički u susretu 12. kola Superlige Srbije rezultatom 3:1. Golove su dali Pjasentin (autogol), Sikimić i Vijeira za Zvezdu, dok je pogodak za Čukarički delo Pjasentina.

Crvena zvezda je dočekala ekipu Čukaričkog i do pobede je stigla u poslednjim minutima utakmice.  Crveno-beli su poveli autogolom Pjasentina u 57. minutu, ali je Brazilac u 83. fenomenalnim slobodnim udarcem vratio Čukarički u igru.

Ipak, radost Brđana nije dugo trajala, pošto je samo dva minuta kasnije bilo 2:1, nakon sjajnog centaršuta Anđelkovića i pogotka Sikimića. U poslednjim trenucima meča, Vijeira je postavio konačnih 3:1, ponovo na asistenciju levog beka crveno-belih.

(Youtube/Sports HighlightsTM)

Crvena zvezda ima 31 bod na prvom mestu, dok je Čukarički poslednji sa samo sedam bodova.

SUPERLIGA, 12. KOLO

PETAK

Napredak – Rad 2:0 (2:0)

(Vukanović 3, Urošević 20)

SUBOTA

Borac – Spartak 3:3 (2:2)

(Zoćević 12, Jovanović 21, Galvao 77 – Milić 27, 32, Stojković 65)

Radnik – Novi Pazar 3:1 (2:1)

(Radović 38, Milinković 42, 86 – Alivodić 23)

NEDELJA

Crvena zvezda – Čukarički 3:1 (0:0)
(Pjasentin 57 autogol, Sikimić 85, Vijeira 90 – Pjasentin 82)

17.00 Mladost – Vojvodina

0
0

8 Komentara

1. Pitam se zasto ne stavite u fokus vrlo dobru igru Cuke vec Zvezdinu bednu igru? Pobeda favorita je ipak zasluzena,ali igra koju je pokazala je je bas ispod nivoa ekipe koja vodi na ligaskoj tabeli. Cukaricki je igrao bas dobro i na kraju nije imao srece,ali Petric sa momcima ne treba da zale ,treba da samo nastave uporno raditi i sigurno ce izaci iz sumraka. Momci u crnimdresovima u nekim elementima igre potpuno nadigrali protivnika i to je ono sto daje nadu za klub sa Brda.
    Moram da skrenem paznju na jedan elemenat u igri koji mediji i ofiicijelni zvanicnici zaobilaze, namerno ili ne,ali… Naimee skrecem paznju na samoubilacko uletanje Kange u kazneni i to direktno u protivnickog igraca ,sto pojedine sudije kvalifikuuu kao penale. To Kanga radi narocito kad je rezultat nepovoljan za Zvezdu ,sa ciljem iznudjivanja penala. Sudije to ne prepoznaju kao prekrsaj u napadu a to je ono sto je jedino ispravno. Da sam ja sudija bez razmisljanja bih mu pokazao zuti karton da ga oducim od te vrste marifetluka. Medjutim, kome ja to pricam i od koga ja ocekujem pravdu kad se sve usmerilo u neskriveno podrzavanje objektivno treceg po kvalitetu kluba u ligi u borbi za titulu. Cini mi se da jedino Partizan moze da odrzi lekciju takvom scenariju. Imajuci u vidu sta sve vidimo u mecevima Zvezde i nije cudno stoo ona u evropskom predtakmicenju bude nadigrana u dvomecu sa prvakom Malte.

0
    0
    • Nemaš ti pojma o fudbalu,druže.Trenutno stanje na tabeli je upravo realni kvalitet prvih 5 timova u ligi i to baš tim redosledom.Čukarički ne zaslužuje poslednje mesto,već odmah iza Napretka i to bi bilo to.Zvezda je sigurno za klasu kvalitetnija od svih ali je tačno da trenutno ništa ne igra dobro i da je u očajnoj formi ali je i takva kvalitetnija od ostalih.

0
      0
  2. Najjace i najizrazajnije je slika kad poslednji na tabeli da gol prvom-i niko se od igraca ne raduje…!? Umesto izvini-prvi centarsut u sesnaest svi, ali svi brdjani se sklanjaju od lopte…kakvi glumci takva i predstava!

0
    0
    • Najjača je reakcija vas franjevaca,kad Čuka izjednačila,kreću komentari,eto čim se neko ne sklanja,otkida im bodove,nema nameštaljke,nema pobede a već 5 minuta kasnije kreću iste nebulozne priče,kako je namešteno i igrači Čuke se sklanjali.Sa vama purgerima je cirkus zagarantovan.
      A to što je Voždovac vaša ekipa za potkusurivanje i što je Mihajlov vaš bivši igrač,to nema veze…pravi crveni karton još u prvom poluvremenu.Ma nema veze,bitno je da grakćete i kmečite kako je Zvezda neregularna.

0
      0
    • Ko je sada kriv,sudija,sklanjalice,cia,bia,kgb,nlo?Budi srecan sto smo vas pustili u derbiju zbog ljudi iz uprave,inace bi bas zaledili jos u septembru.Ovako ce te biti na pristojnoj distanci do polusezone,jednocifrenoj ali zato na prolece sledi nekih 15-20 do raspodele bodova.