7

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Zvezda pokazala evropski šmek u Razgradu, rezultat za veliku nadu pred revanš (VIDEO)

Objavljeno: 26.07.16 u 21:54

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su protiv Ludogoreca u Razgradu rezultatom 2:2 (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbaleri Crvene zvezde otišli su u Bugarsku na prvi meč protiv Ludogoreca sa velikim optimizmom, koji se u prvih 90 minuta razgradske borbe pokazao opravdanim. Jer, Zvezda je večeras na Ludogorec areni pokazala da ima kalibar potreban za Evropu, ali, treba i to reći, boljke kojih se mora čuvati u nastavku ovogodišnje evro-odiseje.

Utakmica je u Razgradu imala zanimljivu uvertiru jer su navijači Ludogoreca gostujuće simpatizere dočekali pesmom Partizana, ali su tokom meča Delije odgovorile gromoglasnim navijanjem i nadjačavanjem domaće publike.

Utakmica je počela nešto mirnije, iako su domaći igrači imali opasnije atake ka golu Kahrimana. Pokušavali su Marselinjo glavom i Kafu udarcem sa distance, ali nije bilo veće opasnosti za gol Zvezde, dok su na drugoj strani Katai i Kanga pretili, ali je prvog zaustavio golman Stojanov, a drugopomenutog Rumun Moci odličnom intervencijom u poslednjem trenutku.

Taman kada se mislilo da će prvo poluvreme biti završeno bez golova, Džonatan Kafu je uzeo loptu na 25 metara od gola Zvezde, sam prošao pored četvorice igrača u crveno-beloj opremi i lako zatresao mrežu Kahrimana.

(Izvor: youtube / Sport Nation)

Psihološki šok koji se očekivao najbolje je bilo prekinuti brzim golom i baš on je usledio u trećem minutu nastavka. Bio je delo Aleksandra Kataija koji je pravim slalomom promešao odbranu Ludogoreca i majstorski poravnao rezultat. Igrao se 48. minut.

(Izvor: youtube / Crvena Zvezda We Are Back)

Crvena zvezda je nastavila u istom ritmu, da jakim presingom pritiska vezni red i poslednju liniju domaćih, a jedan dobar napad na polovini Ludogoreca u 66. minutu fenomenalnim golom realizovao Gejlor Kanga. Za TV špice:

(Izvor: youtube / Crvena Zvezda – Movies & Highlights)

Međutim, kratko je trajala radost srpskog šampiona, pošto je u 78. minutu Kešeru uspeo da iskoristi veliku nepažnju odbrane Zvezde i da brzim izvođenjem slobodnog udarca matira Kahrimana

Greška koja se u Evropi nikako ne prašta.

(Izvor: youtube / AM Video7S)

Do kraja više nije bilo većih uzbuđenja, iako je Ludogorec pokušao da dođe do pobede i boljeg rezultata pred revanš, nije uspeo.

Zvezda je ostvarila odličnu poziciju pred duel na Marakani u kom će pokušati da dođe do plej-ofa za Ligu šampiona. I do kog je mnogo bliža posle večerašnje partije.

Ludogorec – Crvena zvezda 2:2 (1:0)
(Kafu 43, Kešeru 76 – Katai 47, Kanga 66)

Stadion: Ludogorec Arena
Sudija: Martin Strongbertson (Švedska)

Ludogorec: Stojanov – Minev, Moci, Plastun, Natanijel – Đakov, Saša (od 75. Kešeru), Kafu, Marselinjo, Vanderson – Lukoki (od 67. Kešeru)

Crvena zvezda: Kahriman – Cvetković, Fibel, Rendulić, Ibanjez – Le Talek, Donald – Srnić, Katai (od 88. Sikimić), Kanga – Mouče (od 67. Ruiz).