0

PREMIJER LIGA: Nove dve asistencije Tadića i dva gola Dejvisa za preokret i pobedu ‘svetaca’ (VIDEO)

Objavljeno: 08.05.16 u 16:28

Sautempton je ostvario pobedu od 2:1 (1:1) nad Totenhemom na ‘Vajt Hart Lejnu’ u pretposlednjem kolu Premijer lige.

Ekipa Totenhema bolje je otvorila utakmicu i povela u 16. minutu preko Sona, koji se bukvalno ušetao u mrežu gostiju nanizavši nekoliko igrača u odbrani, pa i golmana Forstera.

NASTAVLJA DA BRILJIRA: Nova majstorija Dušana Tadića! (VIDEO)

Zatim je na scenu stupio Stiven Adams koji je uz našeg Dušana Tadića bio glavni inicijatog preokreta ‘svetaca’, posebno posle prve asistencije ka dvostrukom strelcu Adamsu u 31. minutu.

Umesto da Totenhem zaigra bolje u drugom poluvremenu, ekipa Mauricija Poketina je odigrala najslabije poluvreme ove godine, što je Sautempton iskoristio da dođe do sva tri boda.

Adams i Tadić su odigrali dupli pas u šesnaestercu domaćih, a onda je Adams hirurški preciznim udarcem smestio loptu u desni ugao gola Ljorisa za konačnih 2:1.

Treba istaći i fantastičnu partiju golmana Forstera koji je u nekoliko navrata spašavao svoj tim, posebno u petom minutu nadoknade kada je skinuo čist zicer Naseru Čadliju.