0

SLS: Kaluđerović junak ‘građevinara’ (VIDEO)

Objavljeno: 06.03.16 u 14:57

U prvom meču nedeljnog programa 25. kola domaćeg fudbalskog šampionata Rad i Vojvodina su odigrali nerešeno 2:2 (0:1).

Vojvodina je odlično ušla u meč i već u 18. minutu povela golom Rosića, koji glavom sproveo loptu u mrežu posle dobro izvedenog slobodnog udarca Babića.

(izvor: youtube/Football Score)

Dva minuta kasnije prvu odličnu priliku imao je Rad, ali je Denić sa nekih sedam metara šutirao pravo u golmana Perića. Tim iz Novog Sada je nastavio sa inicijativom i do kraja prvog dela još dva puta su zapretili golu Budakovića, ali je Babić u oba slučaja slabo šutirao.

Novosađani su i na početku drugog dela meča vršili veliki pritisak nad „građevinarima“. To im se i isplatilo u 53. minutu kada je Ašćerić posle odlične asistencije Malbašića udvostručio prednost gostiju.
Rad je uspeo smanji rezultat preko Maraša u 65. minutu.

Deset minuta pre kraja meča još jedna odlična šansa za Vojvodinu, Trujić nakon odlične solo akcije uposlio Ašćerića, ali je Budaković ponovo bio na visina zadatka.

Šok za Vojvodinu, Andrija Kaluđerović dovodi Rad do izjednačenja u poslednjem minutu meča. Podela Bodova na Banjici.

Vojvodina je ostala na petom mestu sa 38 bodova, dok je rad i dalje posledneplasirana ekipa sa samo 20 bodova.